Питання дозволу на зброю для громадян час від часу стає топ-темою – як у новинах, так і в соцмережах. Черговим “потужним стусаном” для нього став скандал зі стріляниною за участі нардепа Сергія Пашинського і озвученої згодом інформації про вражаючу кількість нагородної зброї для наших “сильних світу”.

Тим часом українські законодавці не поспішають приймати хоч якісь нові закони з приводу дозволу на збройний самозахист для всіх українців.

Готове чи не готове українське суспільство до того, щоб йому дозволили мати зброю і використовувати її для власного самозахисту — саме так формулюють ключове питання законодавці.

Станом на січень поточного року у порядку денному Верховної Ради є два проекти закону щодо зброї: “Проект Закону про вогнепальну зброю цивільного призначення” № 1135 (урядовий) і “Проект Закону про цивільну зброю і боєприпаси” № 1135-1 (альтернативний, ініційований Українською асоціацією власників зброї). Причому внесені вони в Раду ще у 2014 році. А в порядок денний обидва потрапили тільки у грудні 2016-го. Виглядає, що саме “дякуючи” тиску суспільства, спровокованого все тим же скандалом довкола “справи Пашинського”, а особливо викликаною цим інформприводом хвилею повідомлень про 6 подарованих одиниць зброї, елітний пістолет Порошенка і ще ряду подібних.

Тому нас зацікавило інше: чому високопосадовцям, яких, до слова, і так захищають, зброю дарує міністерство внутрішніх справ, а звичайним українцям її придбати не дозволяють, навіть за умови прописаної законом процедури? І, зокрема, яка доля внесенених законопроектів про зброю?

Реалії українського законодавства про зброю

Як пояснив у коментарі сайту “24” юрист, спеціаліст зі зброї Юрій Мінкін, з часів Революції гідності до вирішення питання зброї для самозахисту українська влада ніяк не наблизилась. І уточнив, що між внесеними в Раду проектами є суттєві відмінності. Зокрема, законопроект, запропонований Асоціацією, має положення щодо дозволу на володіння короткоствольною вогнепальною зброєю усім громадянам України.

У законопроекті громадському вирішується головне питання: надання можливості громадянам володіти ефективними засобами для необхідної оборони. Це основне, що буде обговорюватись. Також там – ряд положень, які покращать життя власникам зброї,
– наголосив фахівець.

Натомість урядовий законопроект пропонує дозволити придбання українцям виключно травматичної зброї, питання короткоствольної вогнепальної зброї для громадян там навіть не згадується. Також у ньому – низка положень, які, з одного боку, роз’яснюють чинне законодавство, з іншого – дещо “затягують гайки”, зокрема, щодо розпоряджання боєприпасами власниками зброї.

Я не можу сказати, що цей законопроект є прогресивним з точки зору того, що ми маємо зараз,
– прокоментував Мінкін.

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!