Міжнародна група вчених з’ясувала, що шульги вправніші за правшів у математичних завданнях

Про це повідомив Science Alert.

Міжнародна група вчених із Великобританії, Італії та Нідерландів провела своє дослідження та відкрила нову перевагу лівшів. За їхніми даними, люди, у яких домінуюча рука ліва, ліпше справляються з математичними завданнями.

Вчені тестували 2300 учнів шести італійських шкіл від 5 до 17 років. Спочатку у них визначили ступінь переваги правої або лівої руки, а потім для них провели тести на арифметичні здібності.

“У лівшів, здається, є перевага при вирішенні завдань, що вимагають математичних навичок, принаймні – в рамках середньої школи. Крім того, люди, які використовують праву руку майже у всіх ситуаціях, можуть мати проблеми при вирішенні математичних завдань”, – відзначає один з авторів дослідження Джованні Сала.

Зокрема, лівші ліпше за інших впоралися зі складними завданнями, наприклад на прив’язку математичних функцій до набору даних. У простіших завданнях право- чи ліворукість ніяк не вплинули на результати.

Існує припущення, що у деяких шульг вираженіші зв’язки між двома півкулями. На думку вчених це дозволяє їм краще переробляти інформацію.

“Тим не менш, лише третина людей із розвиненішою правою півкулею – лівші. Тобто багато праворуких людей мають таку ж структуру мозку, як і лівші. Отже, ми повинні бути обережними у інтерпретації переваги руки різними людьми”, – підкреслили автори дослідження.

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!