Сайт Кабінету міністрів України недоступний через другу вірусну атаку. Про це сьогодні, 29 червня, повідомив менеджер з інформації та ІТ Ради підприємців при Кабінеті міністрів Іван Бердецький.
“Хакерська атака номер два. Знову все вирублено”, – написав він у Facebook.
Згодом у коментарях він уточнив, що після першої атаки сайт уряду не відновився, однак доступ до Мережі був відкритий сьогодні вранці. Тепер ресурс знову відключили через можливу загрозу.
Наразі за адресою “Урядового порталу” з’являється повідомлення “Сайт недоступний”.

27 червня об 11.00  проти України була розпочата масована кібератака з використанням модифікованої під Україну версія вірусу “wannacry” – “cryptolocker”. Про це повідомив народний депутат та радник глави МВС Антон Геращенко у Facebook. За його словами, атака готувалася щонайменше місяць. Листи з вірусом, які надходили адресатам були російською та українською мовою. За його словами, за кілька днів робота комп’ютерних мереж буде повністю відновлена.

Секретар РНБО Олександр Турчинов, своєю чергою, заявив про “російський слід” кібервірусу Petya в Україні.
Наразі ж ситуація з кібератакою на ІТ-системи фінансового, енергетичного, транспортного та інші сектори критичної інфраструктури країни вже під контролем. Про це повідомляє прес-служба Держспецзв’язку.
Вірус, який вразив державні і приватні комп’ютерні системи України, поширився також в Росії, Англії, Індії та дістався США.

Джерело:
ТСН

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!